Letné torty

Letné svadby generálne, a svadobne torty nevynímajúc priam volajú po pestrých farbách, čerstvom ovocí a originálnych kvetinových dekoráciách alebo námorníckom vzore. Či už máte tému vybratú, alebo ešte len hľadáte inšpiráciu, naša cukrárka Klaudia vybrala pre vás to naj z tohtoročných cukrárenských trendov:

ČERSTVÉ OVOCIE
Vyberte si svadobnú tortu, ktorá v sebe obsahuje chuť sezónneho letného ovocia – čučoriedok, jahôd a malín. Klasické maslové plnky je v lete ideálne nahradiť ovocnými alebo si zvoľte svieži citrónový korpus s čučoriedkovou náplňou. Pokiaľ nedáte dopustiť na čokoládu, ideálnou kombináciou sú višne.

OMBRE
Tento farebný trend sa nepresadil len u kaderníkov. Postupné zosvetľovanie farieb ukáže efektne aj na svadobných tortách. Vyberte si farbu podľa želania a zvoľte radšej vrúbkovaný povrch namiesto hladkého, odtiene tak budú pôsobiť jemnejšie.

NAHÝ
V tomto prípade nejde o žiadne vtipné pokusy, ale o svadobnú tortu bez klasického fondánu. Takáto nedokončená torta odhaľuje korpusy aj plnku a je ideálna na leto, kedy môže byť fondán príliš ťažký. Krásne ukáže vyzdobená kvetmi a čerstvým ovocím. Buďte odvážne a vyberte si práve tento kúsok na váš veľký deň.

CITRUSOVÝ
Nič nehovorí leto viac, ako osviežujúce pomaranče, citróny či limetky. To akú tortu ste si vybrali môžete ukázať už navonok, stačí ju ozdobiť kúskami ovocia.

DÚHOVÝ
Čo môže znieť romantickejšie ako dúhová téma svadby? Tá vie krásne ukázať práve na torte. Môžete si vybrať každé poschodie inej farby alebo dúhovo vyzdobiť vnútro torty. Ďalším skvelým nápadom je ozdobenie torty s doplnkami vo farbe dúhy.

NÁMORNÍCKA
Na farbe záleží pokiaľ ide o výber farby vašej torty, v letných mesiacoch nemôžete urobiť krok vedľa s kombináciou bielej a námorníckej modrej, pre oživenie odporúčame doladiť kvetmi červenej alebo ružovej farby, pre jemnejší vzhľad odtieňmi žltej.

PLÁŽOVÁ
More, slnko, piesok a…. vaša torta. Preniesť si pocit letnej dovolenky môžete aj do vašej svadby. Odtiene farieb mora od tyrkysovej až po sýto modrú, ozdobené koralmi, mušľami a možno aj pieskom do ktorého sa môžete zahryznúť. Čo viac si môžete priať?