Ikonické svadobné šaty

Vybrať si len jedny svadobné šaty je pre každú nevestu určite náročné. Rozhodnúť sa, či ísť do klasickej elegancie alebo sa dať zlákať módnymi výstrelkami? Je toľko možností a len tá jedna by mala byť tá správna pre vás. Nižšie vám ponúkame pár žien, ktoré si vybrali najlepšie, ako mohli:

 

1. Jackie Kennedy – Jacqueline Bouvierová si na svadbu s miláčikom Ameriky vybrala šaty od New York-skej návrhárky Ann Lowe. Ikonické šaty boli z taftu a dozdobené boli voskovými kvetinkami. Jackie doplnila šaty dlhým závojom a rukavičkami. Len desať dní pred svadbou ateliér Loweovej zaplavila voda a zničila ako svadobné šaty, tak aj desať šiat pre družičky. Návrhárke sa však zázračne podarilo šaty dokončiť. No napriek tomu sa nikdy nedočkala uznania. Hovorí sa, že Jackie Kennedy, keď sa jej pýtali kto jej navrhol svadobné šaty odpovedala, že “farebná šička”. Napriek tomu patrí tento kus k jedným z top v histórii.

2. Grace Kelly – šaty navrhnuté dizajnérkou MGM Helen Rose premenili hollywoodsku hviezdu na pravú princeznú. Jedny z najkrajších a najelegantnejších svadobných šiat v histórii do dnešných dní ovplyvňujú výber neviest. Sarah Burton, dizajnérka svadobných šiat Kate Middleton sa inšpirovala práve týmito šatami. Dielo, na ktorom pracovalo tri tucty krajčírok po dobu šiestich týždňov je ušité z taftu, čipky a perál. Okrem toho si nevesta navyše so sebou k oltáru zobrala perlami ozdobenú modlitebnú knižku

3. Mia Farrow – Mia Farrow sa v šesťdesiatom šiestom vykašlala na módne trendy a na svadbu s o dvadsaťdeväť rokov starším Frankom Sinatrom, ktorá bola “vybavená” za 15 minút v Hoteli Sands v Las Vegas si obliekla jednoduchý biely kostým. Spolu s nakrátko ostrihanými vlasmi a jemnými doplnkami tak tvorí tento dizajn nadčasovo moderný model.

4. Princezná Diana – Príklad extravagancie osemdesiatych rokov, notoricky známy nekonečný závoj, puffové rukávy a celkový princeznovský vzhľad boli vytvorené Elizabeth Emmanual pre Lady Dianu a jej veľký deň. Závoj je do dnešného dňa najdlhším v histórii kráľovských svadieb. A ani slečna Spencerová nedala dopustiť na “niečo modré” a do opasku šiat si nechala všiť maličkú modrú mašličku. Škoda len, že ani tá jej nepomohla k šťastnejšiemu koncu.

5. Gwen Stefani – Vytvorené Johnom Gallianom špeciálne pre Gwen Stefani tento “kúsok umenia” ako ich nazvala nevesta bol minulý rok vystavený vo Victoria and Albert múzeu. Ombré zakončenie v sýtej ružovej dodalo neveste punk-rockový štýl ktorý je tak typický pre dnes už matku troch chalanov. Tento nádherný a jedinečný kúsok si Gwen obliekla dokonca dva krát, keďže jedna svadba tomuto páru nestačila.

6. Kate Middleton – Šaty manželky princa Williama boli zložené z bezramienkového korzetu potiahnutého čipkou. Pri detailnom pohľade na čipku princeznej pozornému oku neujde, že Sarah Burton, kreatívna riaditeľka pre Alexander McQueen bola správnym výberom pre tvorbu kráľovských šiat. Sarah totižto zakomponovala do čipky 4 typické kvety Veľkej Británie: ružu, narcis, bodliak a trojlístok. “Niečo požičané” mala Kate naozaj na úrovni, priamo od kráľovej a to diamantovú Cartier tiaru.

7. Kate Moss – Ďalšia Kate v poradí pochádza rovnako z Anglicka a jej šaty neboli o nič horšie. Ako pri Gwen, aj v tomto prípade ide o slávneho problémového pána Galliana, a rovnako tento “kúsok umenia” patrí k tým vystaveným v Victoria and Albert museum. Pri výbere šiat sama nevesta povedala, že chce klasického Galliana, predpokladáme, že jeho dielom bola spokojná. My len môžeme dodať, že Kate tento boho hippie štýl veľmi pristane.

8. Keira Knightley – Na rozdiel od ostatných slávnych neviest Keira nezavolala žiadnemu zo svojich známych, návrhárov, a na svadbu vo francúzskom Marseille sa vybrala v “obnosených” Chanel šatách. Jemno šedo – ružové prevedenie dokonale ladilo s bundičkou a balerínami rovnakej značky. Ani pri doplnkoch zjavne Keira nemala problém a rozpustené vlasy doplnila jemnou korunkou a ray-ban-mi. Súdiac podľa fotiek Keire neprítomnosť dlhočiznej róby neubrala ani na nálade, ani na tom, že si tento deň vychutnala na 100%.

9. Portia de Rossi – Dlhovlasá kráska z Ally McBealovej si zvolila jemne extravagantné šaty z dielne Zac Posen. Pre mňa osobne jedny z najkrajších, dokonale odhaľujú chrbát a jednoduchosť vrchnej časti krásne ladí z extravagantnou taftovou sukňou.

10. Yoko Ono – Yoko nebola nikdy klasickou tuctovou pani, preto keď si na Gibralare brala lásku svojho života vyzerala, ako by sa práve vrátila z tenisového zápasu. Biele minišaty, doplnené podkolienkami a klobúkom sú však dôkazom toho, že vytŕčať z davu sa niekedy naozaj oplatí.

11. Olivia Palermo – Jedna z najlepšie oblečených žien súčasnosti, módna blogerka Olivia Palermo bola oblečená do svojej obľúbenej – Caroline Herrery a nesklamala ani originalitou. Asi jediná osoba na tejto planéte ktorá si môže obliecť sveter, šortky a na to tylovú sukňu s kvetovaným lemovaním a vyzerať absolútne dokonalo. K tomu len minimálny make-up a jednoduchý cop – a môže sa ísť k oltáru. A, áno, na nohách má presne tie „Carrie-ine svadobné topánky“ od Manola.